0
Sepetiniz boş.
Ara toplam 0,00
Sepete Git Alışverişe devam et

YAZ TATİLİ BAŞLADI!

“YAZ TATİLİ BAŞLADI! O ZAMAN, ŞİMDİ KUTLAMA ZAMANI!” DEDİNİZ… ve KIDZANIA İSTANBUL'A GELMEYE KARAR VERDİNİZ…

İşte size KidZania İstanbul geziniz için birkaç bilgi ve ipucu…

Ve işte büyük gün geldi. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı sona eriyor ve bugün çocukların sabırsızlıkla bekledikleri yaz tatili başlıyor! Okul çağında çocukları olan pek çok ailede, bu başlangıcın büyük bir neşeyle ve umutla karşılandığını tahmin etmek hiç zor değil. Çocuklar, uzun ve zorlu bir okul maratonunu tamamladılar… Okul performansları ne olursa olsun her biri yeni deneyimlere kucak açtı ve biraz daha gelişti. Sadece çocuklar değil, onlara bu maratonda en iyi şekilde destek olmak adına çaba gösteren tüm ebeveynler, aile büyükleri ve öğretmenler de iyi bir yaz tatilini fazlasıyla hak ettiler…

Yenilenmek, öğrendiklerini pekiştirmek, hatalardan ders çıkarmak, yeni hedefler belirlemek, yeni beceriler kazanmak ve okul döneminde zaman bulamadıkları etkinliklere yer açmak, doğayla buluşmak; en çok da eğlenmek, gülmek ve akranlarıyla birlikte daha fazla oyun oynamak için bu tatil… Oyunlarla öğrenmeye devam etmek için… Oyun, çocukların en etkili öğrenme aracıdır; onlara öz güvenle hareket etmeyi, takım içinde çalışmayı, iletişim kurmayı, cesaret etmeyi, hayal kurmayı ve yaratıcı düşünmeyi öğretir. Bu temel becerilerdir, çocuklara öğrenme motivasyonu kazandıran ve gerçek başarıyı getiren… Çocuklar için yaz tatili, bu becerileri “oyunlar ve deneyimler” yoluyla geliştirmek, hayallerini gerçekleştirmek ve öz güven depolamak için harika bir fırsattır.

O halde, şimdi “Yaşasın Yaz, Yaşasın Oyun!” demenin ve yaz tatilinin gelişini kutlamanın tam zamanıdır. İşte bu yüzden bugün, KidZania Aileler Kulübü’nde bizi takip eden siz sevgili okurlarımızı, ailelerimizi ve ebeveynlerimizi; çocuklara rol oyunlarıyla “eğlenerek öğrenme” deneyimi sunan KidZania İstanbul’da kısa bir geziye çıkarmak istiyoruz. Kim bilir, bu yaz tatilinde ilk defa veya yeniden yolumuz KidZania İstanbul’da kesişir… Kim bilir, belki çocuklarınız kendi dehaları ve tutkuları ile ilgili yepyeni bir ışığı bu yaz KidZania İstanbul’daki oyun deneyimleri sayesinde keşfederler… Aşağıdaki bilgi ve öneriler KidZania İstanbul’daki gezinizden maksimum faydayı sağlamanıza yardımcı olabilir.

KidZania İstanbul geziniz için birkaç bilgi ve ipucu…

“Çocuklar Ülkesi Kidzania” Nasıl Bir Yer?

KidZania, çocukların oyunlar yoluyla eğlenirken öğrenebilecekleri bir dünya yaratma amacıyla 1999 yılında Meksika’da kuruldu. Çocukları bugünün çok değerli vatandaşları ve geleceğin gerçek sahipleri olarak kabul eden, onları kendilerini keşfetmeye ve hayallerinin izinden gitmeye teşvik eden bir çocuklar ülkesi KidZania. Kendine ait KidZos adında bir para birimi ve on kelimelik çok sevimli bir lisanı olan bu ülke, dünya çapında 29 şehirde çocuklar tarafından yönetiliyor. Bu şehirlerden biri de KidZania İstanbul, yani Türkiye’de var olan tek KidZania şehri... 2014 yılından beri Akasya AVM’de, 10 bin metrekarelik bir alanda, 0-14 yaş arası çocuklara “eğlenerek öğrenme” deneyimi sunan KidZania İstanbul; hastanesi, bankası, tiyatrosu, süpermarketi, üniversitesi, radyosu … sokakları ve meydanı ile âdeta gerçek bir şehir. 67 farklı aktivite alanına sahip KidZania İstanbul’da çocuklar 120’den fazla mesleği deneyimleyebiliyor. Bu şehirdeki tüm aktiviteler, Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından onaylanıyor ve aktivite içerikleri; pedagoglar, oyun uzmanları ve eğitmenlerin desteğiyle hazırlanıyor.

Kidzania’da İçiniz Rahat Etsin!

Çocuklar Ülkesi KidZania’da hijyene üst düzeyde önem veriyoruz. Şehrimizin havalandırmasında, NASA'nın uzay istasyonlarında da yer alan “Özel UV Foto Hidro İyonizasyon” teknolojisini kullanıyoruz. Yüzde 100 taze hava ile beslenen şehrimizi, virüs ve benzeri patojenlerden arındırıyoruz. 8 metre tavan yüksekliği olan 10 bin metrekarelik ferah hizmet alanımızda; her solukta tertemiz ve güvenli bir deneyim sunuyoruz.

Gezinizi Önceden Planlayın

Çocuklar, KidZania’da ortalama beş saatlik bir zaman geçiriyor. Bu süre içerisinde tüm aktivitelere katılmaları mümkün olmuyor (Bir ziyarette ortalama yedi aktiviteye katılıyorlar). En iyisi, gelmeden önce web sitemizde yer alan aktivite tanıtımlarını, aktivitelerin yaş aralığını ve şehir haritasını inceleyip bir plan yapmanızdır. Böylece güncel aktiviteleri kaçırmadan KidZania zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Çevrimiçi (online) bilet rezervasyonu, Kidzania'yı ziyaret etmenin en uygun maliyetli yoludur. Web sitemizden bilet alarak döneme özel teklifleri, etkinlikleri ve fırsatları inceleyebilirsiniz.

Kidzos Da Nedir?

KidZania’da rol yaparak hayatı öğrenmenin en değerli araçlarından biri olan “KidZos”, KidZania’nın resmi para birimidir. Çocuklar, KidZania’da geçirdikleri süre boyunca katıldıkları aktivitelerde KidZos kazanırlar, KidZos harcarlar ve bankada açtıkları hesapta Kidzoslarını biriktirebilirler. KidZania'da temassız banka kartları kullanıyoruz ve girişlerde çocukların banka kartlarına 50 KidZosluk yükleme yapıyoruz. Çocuklarınız, eğer ellerinde birikmiş KidZoslar varsa bunları KidZania Merkez Bankası’ndan kartlarına yükleyebilirler.

Aktif Bir Deneyim İçin Rahat Giyinin!

Çocuklarınızın KidZania’da aktif olacaklarını unutmamalısınız. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için rahat ayakkabıları ve ince giysileri tercih etmeniz en doğrusudur. Buna ek olarak, Kidzos banka kartlarını güvende tutmak için çocuklarınızın küçük bir bel çantası veya çapraz vücut çantası taşımalarını ya da cepli giysiler giymelerini tavsiye ediyoruz.

Arkadaşları İle Gelsinler

Çocuklar KidZania’da takım çalışması gereken aktivitelerde yeni arkadaşlar edinebilirler. Ancak yine de bu güzel deneyimi kendi arkadaşları ile yaşamalarının, birlikte harika anılar biriktirmeleri için eşsiz bir fırsat olduğunu hatırlatmak isteriz.

Kai! Zanks! ...

Çocuklar Ülkesi KidZania’da “Kai”, “Merhaba” demek; “Zanks” ise “Teşekkürler” demek… Kendine ait bir dili bulunan KidZania’da çocuklar katıldıkları aktivitelerde KidZania dilini öğreniyor ve tüm KidZania’lardaki çocuklarla aynı dili konuşabiliyor. Böylece farklı bir ülkenin –onlara ait bir ülkenin- birer vatandaşı gibi hissedebiliyorlar.

RFID İle Güvendesiniz

RFID bileklikler sayesinde çocuklarımızı takip edebileceğimiz bir güvenlik sistemi sunuyoruz. Gerçekleştirilen girişlerde hem çocuk ziyaretçilerimize hem de onlara eşlik eden yetişkinlere RFID bileklik temin ediyoruz. Bu sebeple misafirimiz olacak tüm çocuklara giriş esnasında mutlaka bir yetişkinin eşlik etmesi gerekiyor. Yedi yaşın altındaki çocuklar, ancak 18 yaşından büyük olan bir yetişkinle beraber KidZania İstanbul’a giriş yapabiliyor.

KIDZANIA KARNE PARTİSİ, 18 HAZİRAN’DA!

Çocuklar Ülkesi KidZania İstanbul olarak, yaz tatilinin gelişini 18 Haziran’daki KidZania Karne Partisi’nde çocuklarımızla kutluyoruz ve hepsine muhteşem bir yaz tatili diliyoruz.

KidZania dünyası hakkında çok daha fazla bilgiye web sitemizden ulaşabilir, sorularınız varsa bizi arayabilir veya e-posta ile iletişime geçebilirsiniz:

KidZania’dan sevgilerimizle

Satın Al
Açılış Saatleri
Giriş Ücretleri
Üye Girişi Sepetim